Sparingowy remis z Orłem Unin

W czwartym z przedsezonowych sparingów piłkarze UMKS-u Piaseczno zremisowali na wyjeździe 1-1 z beniaminkiem siedleckiej okręgówki, Orłem Unin. Gola dającego biało-niebieskim remis strzelił w końcówce spotkania Jacek Wąsik.

Image and video hosting by TinyPic

Zawodnicy UMKS-u dotarli na mecz z małym opóźnieniem, przez co do gry przystąpili praktycznie bez rozgrzewki. Odbiło się to na grze naszego zespołu, który w pierwszej połowie nie był w stanie przedostać się pod bramkę Orła. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał podopieczni Jarosława Ludwiniaka oddali dopiero w 40. minucie, a i trudno nazwać strzałem podanie Mariusza Araka do golkipera gospodarzy. Warto jednak zaznaczyć, że piłkarzom z Piaseczna nie pomagali sędziowie, którzy każdą sporną sytuację rozstrzygali na korzyść ekipy z Unina i praktycznie nie reagowali na faule gospodarzy.

Bohaterami pierwszej części spotkania byli bramkarze UMKS-u, Rybus i Wadach, którzy ratowali nasz zespół w beznadziejnych wręcz sytuacjach. W 10. minucie pierwszy z golkiperów strącił na poprzeczkę atomowe uderzenie jednego z zawodników Orła z rzutu wolnego, a minutę później kapitalnie odbił strzał z pięciu metrów po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Równie dobrze zaprezentował się wprowadzony w 30. minucie Wadach, który w końcówce pierwszej połowy wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z napastnikiem z Unina.

Młody bramkarz UMKS-u wykazał się również w 48. minucie, gdy po rzucie rożnym z prawej strony boiska odbił mocny strzał z najbliższej odległości.

Piłkarze z Piaseczna pierwszą naprawdę groźną sytuację stworzyli sobie dopiero w 63. minucie meczu. Po rzucie wolnym, wykonywanym przez Mateusza Ludwiniaka, dwie znakomite interwencje zaliczył golkiper Orła, który zdołał obronić zarówno główkę Majewskiego, jak i dobitkę Zająca.

Na pierwszego gola spotkania trzeba było czekać aż do 66. minuty. Strzelili go – niestety – zawodnicy Orła. Napastnik z Unina zszedł z lewej strony boiska na środek i płaskim strzałem przy lewym słupku zdołał pokonać stojącego w bramce UMKS-u Żaczka.

W końcówce meczu inicjatywę przejęli wreszcie biało-niebiescy, którzy stworzyli sobie trzy znakomite sytuacje. W 74. minucie, po dośrodkowaniu Radka Cieślaka z rzutu rożnego, golkiper Orła zdołał jednak obronić uderzenie Łojewskiego, a minutę później, po kapitalnym podaniu Adama Borowskiego do Jacka Wąsika, obrońca Orła zdołał zablokować podanie do Zająca.

Podopiecznym Jarosława Ludwiniaka udało się wyrównać w 85. minucie. Wprowadzony po przerwie Święciki znakomitym krzyżowym podaniem uruchomił biegnącego prawym skrzydłem Wąsika, a napastnik biało-niebieskich sprytnym uderzeniem klatką piersiową trącił piłkę obok wychodzącego z bramki golkipera Orła, trafiając przy prawym słupku na 1-1.